AG9107 Mulli me kënd të shpejtësisë së ndryshueshme me fuqi të lartë

Modeli:

AG9107

Rreth këtij artikulli:

 • 4-1 / 2 inç. Grinderi i mundësuar nga motori 11 amp jep më shumë prodhim
 • Thirrja e kontrollit me shpejtësi të ndryshueshme (3000-1100rpm) i lejon përdoruesit të përputhë shpejtësinë me aplikacionin
 • Kontrolli i shpejtësisë konstante automatikisht aplikon fuqi shtesë në motor për të ruajtur shpejtësinë nën ngarkesë
 • Garda pa mjet bën rregullime të shpejta dhe të lehta
 • Bllokimi i boshtit për ndryshime të shpejta dhe të lehta të rrotave
 • Dorezë e mbingarkuar me kontur për rehati të shtuar gjatë përdorimit
 • Projektim i fuqishëm i motorit 11 AMP për rritjen e fuqisë së daljes në një mjet më kompakt
 • Garanci e Kufizuar 1 Vjecare, referojuni seksionit “Garanci dhe Mbështetje” më poshtë për detaje të plota

Detaje të Produktit

Etiketat e produkteve

11-amp 4-1 / 2 inç mulli profesional elektrik

Mjeti Angle Grinder është krijuar për të gjitha aplikacionet e bluarjes. Me motor 11-amp të fuqisë elektrike dhe pajisje të ndryshme për mulli me kënd, kjo mulli shërben si mulli metali, prerës metali, prerës pllakash ose mulli druri. Rrota bluarëse 4-1 / 2 inç është e përshtatshme për punë të vogla nëpër shtëpi, projekte të mëdha për pastrimin e ndryshkut dhe detyra të tjera të bluarjes ose prerjes.

Dhe thirrja me shpejtësi e ndryshueshme me gjashtë faza (3,000 - 11,000 RPM) lejon përdoruesin të përputhë RPM me aplikacionin. Kufizuesi elektronik ndalon motorin dhe zvogëlon mbingarkesën aksidentale të motorit dhe djegien e tij, dhe kontrolli elektronik i shpejtësisë ruan shpejtësinë e qëndrueshme nën ngarkesë. 9107 është një mulli i gjithanshëm dhe i fuqishëm me shpejtësi të ndryshueshme, duke lejuar përdoruesin të vendosë RPM në material. Karakteristika e kontrollit të shpejtësisë së ndryshueshme e bën 9107 ideal për punë me gurë, duke përfshirë lustrim dhe bluarje.

Bluarje e gjithanshme dhe e përshtatshme

 

AG
2222_副本

Një mulli i fuqishëm këndi për bluarje dhe prerje Mjeti për bluarjen e këndit Hammerhead është krijuar për të gjitha aplikacionet e bluarjes. Me 11-amp amp të energjisë, një motor të fortë dhe pajisje të ndryshme për mulli me kënd, ky mulli do të shërbejë si mulli metali, prerës metali, prerës pllakash ose mulli druri. Dy vendndodhje për të instaluar dorezën ndihmëse, Kyç i integruar i boshtit për zëvendësim më të shpejtë dhe më të lehtë të rrotave gërryese, Dorezë e mbuluar me gome për kontroll më të madh, komoditet dhe shkathtësi, Mbërthimi i madhësisë së vogël për lodhje të zvogëluar, Mbulesa mbrojtëse parandalon shkëndijat dhe copat metalike gjatë përdorimit. Rrota bluarëse 4-1 / 2 inç është e përshtatshme për punë të vogla nëpër shtëpi, projekte kryesore për pastrimin e ndryshkut dhe detyra të tjera të bluarjes ose prerjes. Më shumë rreth këtij produkti: gr Bluarje e gjithanshme dhe e përshtatshme; ● Fuqia: 11-Amp; Speed ​​Shpejtësia pa ngarkesë: 11, 000RPM; Size Madhësia e rrotave: 4-1 / 2 inç.

 • Motor i fuqishëm 11.0 Amp me 11,000 RPM
 • Gardë pa mjete për rregullime të shpejta
 • Strehim i ingranazheve prej metali të rëndë për ashpërsi dhe qëndrueshmëri të shtuar
 • Projektim kompakt i kapjes për rehati dhe kontroll
 • Doreza për zvogëlimin e dridhjeve me depozitimin e çelësave

Spec.

Tensioni 230V / 50Hz
Fuqia 101W
Pa shpejtësi ngarkese 3000- 11000rpm
Dia Dia 115 mm
Gardë bluarjeje Me dorezë anësore dhe çelës
Me pajisjen e parandalimit të rindezjes

Paketimi:

kuti me ngjyra / copë 6 copë / kuti kartoni
42.5 * 32 * 27cm 13/12 kg
4560/9420/11100 copë

 • E mëparshme:
 • Tjetra:

 • Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na e dërgoni