Вести

 • За што е најдобра кружна пила?

  Кружната пила е разноврсна електрична алатка која е задолжителна за секој сам или професионален изведувач.Со острото ротирачко сечило, може брзо да заврши различни задачи за сечење.Но, за што се најдобри кружните пили?Ајде да ги истражиме неговите различни намени и апликации.Една од главните употреби на...
  Прочитај повеќе
 • Врвен водич за полирање на автомобили: Отклучување на тајната за совршен сјај

  1. Разберете ја важноста на полирањето на автомобилот: Полирањето на автомобилот е важен дел од негата на автомобилот бидејќи помага да се отстранат несовршеностите на бојата, како што се вртлози, гребнатини и оксидација.Не само што го враќа сјајниот изглед на автомобилот, туку делува и како заштитен слој од идни оштетувања.2. ...
  Прочитај повеќе
 • Вежба со чекан: Моќна алатка за секој проект

  Вовед: Кога станува збор за тешките задачи за дупчење, дупчење и уривање, дупчалката со чекан е моќен сојузник за професионалците и за оние кои сами си го прават тоа.Оваа разновидна и цврста алатка ефикасно ги комбинира функциите на ударна дупчалка и чекан за уривање, што го прави задолжителен додаток во...
  Прочитај повеќе
 • За што е добра аголната мелница?

  Во светот на градежништвото, има малку алатки толку разновидни и неопходни како аголна мелница.Овој рачен електричен алат го користат професионални градежници, оние кои сами си го прават, и сите меѓу нив за различни задачи.Од сечење и брусење до полирање и брусење, аголните брусилки се соодветни ...
  Прочитај повеќе
 • За што е добра машината за брусење со појас?

  Во денешните вести, ги истражуваме многуте придобивки и употреби на брусниците со ремен.Брисилката со ремен е електрична алатка која користи ротирачки ремен за брусење за да се изедначи или отстрани материјалот од површината.Може да стане суштинска алатка за сам проекти, обработка на дрво, па дури и комерцијални апликации како што се подот ...
  Прочитај повеќе
 • Разновидноста на аголните брусилки: 3 неочекувани употреби

  Аголните брусилки, познати и како брусилки со диск или странични брусилки, се моќни алатки кои вообичаено се користат во градежната и металопреработувачката индустрија.Нивната способност да сечат, полираат и мелеат широк спектар на материјали ги прави суштинска алатка за која било работилница или сам проект.Но, дали знаевте дека еден...
  Прочитај повеќе
 • Die Grinder vs Angle Grinder - што е најдобро за вашите потреби?

  Дали некогаш сте се запрашале која е разликата помеѓу аголна мелница и мелница со матрици?Повеќе од тоа, дали некогаш сте помислиле да го купите едното или другото и не сте можеле да се одлучите за тоа кој најдобро ќе се справи со вашиот проект?Ќе ги разгледаме двата типа на брусилки и ќе ви покажеме т...
  Прочитај повеќе
 • Како да изградите куќа за кучиња во 19 лесни чекори

  ЗА ОВАА ГРАДБА МОЖЕ ЌЕ ВИ ТРЕБААТ ОСНОВНИТЕ АЛАТКИ: Митре пила со сложувалка за масичка пила пиштол Крег џебна дупка Jig пиштол за нокти Не за џабе велат дека кучето е најдобар пријател на човекот.Но, како и секој друг пријател, им треба сопствена куќа.Тоа им помага да останат суви и топли, а истовремено да го чуваат сопственото количество...
  Прочитај повеќе
 • Електричарите имаат корист од користењето безжичен алат

  Безжичните електрични алати се најважното нешто во торбата со алат на секој изведувач и трговец.Сите ние сакаме безжичен алат затоа што е многу поудобно да се користи безжичен шрафцигер наместо стандарден шрафцигер кој бара да ги извртиме раката и зглобот 50 пати за да се справиме со една завртка или со...
  Прочитај повеќе
 • Предности на безжичните алатки

  Четири причини зошто безжичните алатки можат да помогнат на работното место Од 2005 година, значителните скокови напред во електрониката на моторите и алатите, заедно со напредокот во литиум-јонските, ја доведоа индустријата до точка што малкумина би ја сметале за возможни пред 10 години.Денешните безжични алатки испорачуваат огромни количини...
  Прочитај повеќе
 • Како да користите челична пила

  1, Проверете дали вашата пила е во добра состојба и способна да ги исече залихите што ги користите.Пила од 14 инчи (35,6 см) успешно ќе пресече материјал со дебелина од околу 5 инчи (12,7 см) со правилното сечило и потпора.Проверете го прекинувачот, кабелот, основата на стегачот и штитниците за да бидете сигурни дека ...
  Прочитај повеќе
 • НАЈДОБАР БОЈАР ЗА ЅИДОВИ

  Сликањето на внатрешните ѕидови на вашата куќа никогаш не е нешто на што се радувате.Тоа е една од оние работи што, иако треба да ги правите, ќе ја одложите онолку долго колку што можете.Можеби ќе сакате едноставно да насликате ѕид, кој изгледа малку валкан, или можеби сакате ...
  Прочитај повеќе
12Следно >>> Страница 1/2